Chci produkty od TGC Energie ("TGCE")

A. Jak probíhá změna dodavatele?
 1. Uzavření smlouvy
 2. Naši pracovníci na zákaznické lince 531 010 010 Vám rádi poradí a seznámí Vás s veškerými informacemi, které souvisí s uzavřením Smlouvy s naší společností. Samozřejmostí je, že veškeré úkony, které se změnou dodavatele souvisejí zařídíme bezplatně za Vás.


  K uzavření Smlouvy a pro úspěšnou změnu dodavatele jsou však nezbytné určité údaje:

  1. Znalost Vašeho stávajícího dodavatele energií
  2. Informace k platnosti vaší stávající smlouvy
  3. Technické údaje o vašem odběrném místě (např. roční spotřeba, hodnota jističe, distribuční sazba, EAN OPM kód/EIC kód)

  Téměř všechny údaje, kromě termínu, kdy je možné změnu k naší společnosti provést naleznete na faktuře. Vzhledem k tomu, že je faktura (vyúčtování) poměrně nepřehledná, postačí nám, když nám toto vyúčtování oskenujete a zašlete na adresu: info@tgcenergie.cz


 3. Ukončení Vašeho stávajícího smluvního vztahu
 4. Při uzavření smluvní dokumentace s TGCE uzavřete navíc i plnou moc pro zastupování zákazníka v procesu změny dodavatele. Udělením plné moci společnosti TGCE nás zplnomocňujete, ke všem úkonům vedoucí k ukončení smluvního vztahu se stávajícím dodavatelem a k dalším nezbytným krokům potřebných ke změně dodavatele. Jak jsme již uvedli výše po podpisu smluvní dokumentace a plné moci vše zařídíme za Vás. Přechod k naší společnosti může trvat i několik měsíců, vše záleží na smluvních podmínkách u Vašeho stávajícího dodavatele energií.


 5. Zahájení dodávky
 6. Před zahájením dodávky elektřiny/zemního plynu od nás obdržíte uvítací dopis s veškerými informacemi důležitými pro odběr energií od naší společnosti TGCE. Společně s dopisem obdržíte informace s pokyny k hrazení zálohových plateb, včetně předpisu záloh na 12 následujících měsíců.


B. Jak se stát zákazníkem TGCE?

Vážíme si Vašeho rozhodnutí stát se zákazníkem TGCE. Uděláme maximum pro to, abychom i pro Vás byli spolehlivým partnerem. Uzavření smlouvy s TGCE je možné provést několika způsoby:


 1. Online objednávka
 2. Postačí Vám zaslat na náš kontaktní e-mail: info@tgcenergie.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře v Kontaktech našich www stránek, zájem o uzavření smlouvy, telefonický kontakt a čas, kdy Vám můžeme zavolat a my Vám v tomto termínu zavoláme a o vše se postaráme. Mějte prosím v uvedený termín vyúčtování od stávajícího dodavatele u sebe.


 3. Bezplatná zákaznická linka
 4. Informace o uzavření smlouvy a o změně dodavatele Vám rádi poskytneme na naší zákaznické lince naší 531 010 010 od pondělí do pátku v čase 08:00 – 16:00. Prostřednictvím této linky můžete vyřídit veškeré náležitosti spojené s uzavřením smlouvy s naší společností.


 5. Schůzka s obchodním zástupcem
 6. V případě Vašeho zájmu o uzavření smlouvy s naší společností TGCE prostřednictvím našeho obchodního zástupce nás opět kontaktujte prostřednictvím e-mailu: info@tgcenergie.cz nebo na Zákaznické lince 531 010 010. Podle regionu, ve kterém bydlíte Vám zašleme našeho obchodního zástupce, abyste mohli uzavřít smlouvu v pohodlí Vašeho domova.


 7. TGCE Poradenská centra v Brně
 8. Pokud nás budete chtít navštívit v našem poradenském centru v Brně, jsme pro Vás k dispozici v pracovních dnech a v čase od 8:00 – 16:00 na adrese: Vídeňská 63, 639 00 Brno.


C. Jak si sjednám schůzku s obchodním zástupcem?

V případě Vašeho zájmu o uzavření smlouvy s naší společností TGCE prostřednictvím našeho obchodního zástupce nás opět kontaktujte prostřednictvím e-mailu: info@tgcenergie.cz nebo na Zákaznické lince 531 010 010. Podle regionu, ve kterém bydlíte Vám zašleme našeho obchodního zástupce, abyste mohli uzavřít smlouvu v pohodlí Vašeho domova.


D. Mám možnost navštívit poradenské centrum či prodejní kancelář?

Pokud nás budete chtít navštívit v našem poradenském centru v Brně, jsme pro Vás k dispozici v pracovních dnech a v čase od 8:00 – 16:00 na adrese: Vídeňská 63, 639 00 Brno.


2. Chci připojit nové odběrné místo k TGCE

A. Jak připojit nový dům nebo byt?

V případě, že chcete připojit nový dům, nebo byt (ať už pro krátkodobý nebo trvalý odběr), čekají Vás 2 hlavní kroky:

 1. Uzavřít smlouvy o připojení (SOP) s distribuční společností.
 2. Uzavřít smlouvy o sdružených službách s TGCE

Jak uzavřít smlouvu o připojení

Smlouva o připojení (SOP) popisuje technické a smluvní podmínky zřízení nového odběrného místa. Po jejím podpisu, splnění všech podmínek a přípravě odběrného místa se uzavírá Smlouva o sdružených službách s dodavatelem energie TGCE. Teprve poté Vám bude namontováno měřící zařízení a zahajují se dodávky energií.

Detailní informace k uzavření SOP:

 • Je nutno vyplnit, žádost SOP s místně příslušnou distribuční společností
 • Pokud odběrné místo ještě nemá číslo popisné, je nutno doložit k žádosti situační plánek s vyznačením polohy objektu v měřítku: 1:2000 nebo 1:2880
 • U elektřiny budete vyzváni k úhradě poplatků za příkon (hlavní jistič = 200 Kč za každou 1-fázovou ampéru, a 500 Kč za každou 3-fázovou ampéru)
 • Revizní správu odběrného zařízení
 • U plynu je nutné doložit i tlakovou zkoušku

Tuto SOP můžete uzavřít s místně příslušnou distribuční společností přímo Vy, anebo s naší společností uzavřít již Smlouvu o sdružených službách dodávek zatím bez EAN kódu nebo EIC kódu a Plnou moc, kterou nám udělíte mandát za Vás SOP uzavřít.
C. Jak uzavřít smlouvu o sdružených službách dodávky?

Pokud nevyužijete možnost uzavřít Smlouvu o sdružených službách dodávek a plnou moc na základě které bychom za Vás SOP zajistili, tedy si zajistíte smlouvu SOP samostatně budete postupovat viz. dále.

Pokud už máte uzavřenou Smlouvu o připojení (SOP) s místně příslušným distributorem a odběrné místo je připraveno k montáži elektroměru a zahájení dodávky, nic Vám nebrání uzavřít Smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny s TGCE. Možnosti, jak uzavřít smlouvu s TGCE jsme detailně popsali v části „Chci přejít od jiného dodavatele k TGCE“ nebo na Zákaznické lince 531 010 010, popřípadě na e-mailu: info@tgcenergie.cz.


D. Jak získat dočasné připojení pro stavbu?

Zde je stejný postup jako u bodu B). Ideální je s naší společností TGCE uzavřít Smlouvu o sdružených službách dodávek a plnou moc a my za Vás staveništní přípojku zařídíme.


3. Chci přepsat odběrné místo k TGCE

Přepis odběrného místa se provádí, pokud se na odběrném místě mění odběratel (zákazník).

 1. Změna z důvodu stěhování
 2. Změna z důvodu úmrtí odběratele

Změna z důvodu stěhování:
 • V případě, že Vy, jako náš zákazník opouštíte odběrné místo a nový majitel odběrného místa projeví zájem od naší společnosti TGCE odebírat energie stačí, abyste Vy a nový majitel odběrného místa uzavřeli s námi plnou moc, a veškeré převody energií provedeme za Vás (ukončení odběru za původního odběratele a přihlášení odběratele nového).
 • V případě, že Vy jako náš nový zákazník projevíte zájem o odběr od naší společnosti TGCE na nově získaném odběrném místě, stačí uzavřít s naší společností TGCE plnou moc jak Vy, tak původní majitel nemovitosti a my veškeré změny provedeme za Vás i původního majitele nemovitosti.

Změna z důvodu úmrtí:
 • nový majitel nemovitosti musí doložit úmrtní list původního majitele, popřípadě zprávu notáře o vztahu k nemovitosti. Na základě těchto údajů provedeme přepis na nového majitele odběrného místa.

Další změny, které mohou nastat se provádí nahlášením na naši Zákaznickou linku: 531 010 010 – jedná se především o Změna korespondenčních adres, změna příjmení, změna výše záloh, změna způsobu úhrad…

Mějte klidné spaní

Změňte pohled na energetiku, využívejte Energetiku NARUBY a snižte své celkové výdaje.

Chci mít klidné spaní